Телефон: +38 050 246 17 15

Як працює фризер для м’якого морозива. Принцип роботи фрізера

Фризер для м’якого морозива – це апарат, який дозволяє приготувати і видати кожну порцію морозива з суміші-напівфабрикату за три-чотири секунди. Вони існують у великому асортименті як апарати для професійного приготування морозива. Але є також невеликі фрізери для закладів, в яких дуже маленькі продажі морозива або для домашнього використання.

Як же працює фризер для м’якого морозива?

Фризер збиває і заморожує спеціально підготовлену суміш на молочній основі для приготування морозива. Одночасно відбувається насичення суміші киснем. Морозиву надається кремоподібна текстура. Завдяки тому, що маса постійно перемішується, в її структурі відсутні кристалики льоду. В результаті виходить ніжний, повітряний та смачний десерт – м’яке морозиво.

Давайте детально дізнаємося про процес приготування м’якого морозива у фризері. Спочатку розберемо основні робочі елементи фрізера, які грають ключову роль у виробництві. А потім всі процеси, які відбуваються всередині.

Основні робочі елементи фризера

  • верхній бункер для напівфабрикату в рідкому вигляді і його зберігання в температурному режимі 2℃ – 8℃, при наявності такої функції;
  • нижній заморожувальний (фризерний) циліндр для заморожування при перемішуванні і насиченні продукту повітрям;
  • помпа для насичення морозива повітрям в заморожувальному циліндрі від 30 до 80%. Наявність у фрізері помпи опціональне;
  • мішалки (шнеки) всередині фрізерного циліндра, можуть бути як пластиковими елементами, так і повністю з нержавіючої сталі, можуть бути з додатковими внутрішніми елементами, скребками і т.д .;
  • група роздачі морозива з кранами від одного до шести кранів і відповідно від одного до чотирьох смаків і двох міксів на одному фризері;
  • компресор один або два, що забезпечують заморозку для приготування або охолодження для зберігання продуктів;
  • мотор з редуктором , один або два, на ремінному з’єднанні або з прямим підключенням між собою, що забезпечуює змішування м’якого морозива під час його приготування;
  • управління фрізера може бути як механічним, тобто найпростішим, так і цифровим з контролем кожної функції і їх налаштуванням на великому екрані рідкокристалічного дисплея.

Принцип роботи фризера

Суха суміш для м’якого морозива готується з водою або молоком, в залежності від рецептури. У рідкому вигляді її наливають у верхній бункер і наповнюють його в межах значень мінімум – максимум, відповідно до інструкції.

Основним елементом апарату є заморожувальний циліндр, усередині якого знаходиться шнек або система бітерів, які збивають суміш і перетворюють її при заморожуванні в морозиво. При включенні фризера в режим приготування в циліндр подається морозиво з бункера зберігання. Температура цієї рідкої суміші для морозива становить близько 4°С, якщо в бункері є функція зберігання і підготовки суміші. Якщо такої функції немає, то суміш подається температури навколишнього середовища. В цьому випадку час першого приготування морозива буде довше ніж могло би бути при наявності охолодження в верхньому бункері.

В цей час включаються мотори, обертаючі мішалки у фризерних циліндрах. Одночасно відбувається поступове зниження температури в циліндрах, що забезпечує замерзання морозива. Таким чином суміш, що надходить в циліндр, заморожується від -10°С до -20°С, збивається і розмішується, наповнюючись повітрям, що дозволяє збільшити об’єм готового продукту – м’якого морозива.

Через 8-15 хвилин фризер автоматично зупиняється, досягнувши заданої консистенції готового м’якого морозива і відповідно він готовий до видачі готового продукту. На виході виходить морозиво вже готове до вживання. У фризері, тобто в бункері для рідкої суміші морозиво може знаходитися не більше 24 годин, якщо немає тієї ж самої функції зберігання або додаткової функції пастеризації. При видачі морозива використовується спеціальна форма, що дозволяє робити наповнення морозивом вафельного стаканчика фігурним, оформляючи його в гострий фігурний і апетитний конус.

При натисканні на один з важелів видачі, знову активується як мотор так і компресор. Замість виданої порції, циліндр знову наповнює суміш з верхнього бункера. Таким чином забезпечується однорідне приготування всієї суміші в циліндрі. Для подачі порції м’якого морозива фризеру необхідно не більше 2-5 секунд. Далі він знову зупиняється в очікуванні нової видачі морозива.

Морозиво і коктейлі, приготовані за допомогою фрізера для м’якого морозива, реалізується безпосередньо відразу після приготування.

Більше дізнатися про фризери для морозива ви зможете в нашій статті Все що потрібно знати про фризери.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop