Статті
Що являє собою м’яке морозиво і як воно з’явилося

М’яке морозиво, яке подається в стаканчик з фризера, в Англії часто називають містером Віппі. У деяких частинах Європи воно відоме як американське морозиво. В Україні це просто м’яке морозиво. Але де б його не їли, люди можуть сказати вам, що воно смачне.

М’яке морозиво — це класичні холодні солодкі ласощі, яким насолоджуються з 1940-х років. Однак, це морозиво відрізняється від того, що можна купити в продуктових магазинах або численних точках продажів. Є кілька конкуруючих тверджень про те, хто першим винайшов м’яке морозиво – Том Карвел, сім’я Дейрі Квін і навіть Маргарет Тетчер – всі ці імена зустрічаються. Але де б воно не з’явилося, ось як це працює:

Має багато спільного зі звичайним морозивом

За даними Університету Гвельфа, у чистому вигляді м’яке морозиво – це морозиво, яке на етапі його виробництва після змішування інгредієнтів, пише університет, фризер «заморожує частину води та вганяє повітря в заморожену суміш». Морозиво складається на 30–60% з повітря — без нього ви зламали б зуби об лід із молочних продуктів. На цьому етапі процесу, якщо суміш подається в конус – це м’яке морозиво. Якщо його викласти в гастроємність та заморозити, то вийде звичне морозиво.

Ідея продажу м’якого морозива виникла в одного з його творців, Тому Карвелу, коли тому довелося продавати морозиво, що тане, зі свого зламаного вантажного автомобіля, який доставляв замерзле морозиво.

Різниця (частково) у повітрі

Технічно все морозиво є піною — принаймні так вам сказали би хіміки. «У морозиві рідкі частинки жиру, звані жировими кульками, розподілені по суміші води, цукру та льоду разом із бульбашками повітря», — пише  Брайан Роріг для  ChemMatters. Бульбашки повітря необхідні для надання морозиву його текстури. У м’якій подачі, пише Ванесса Фаркухарсон для  National Post,  «все це повітря залишає менше місця для молочного жиру».

Спочатку м’яке морозиво Карвела було просто теплішою і м’якшою версією морозива, яке він зазвичай продавав, але сучасне м’яке морозиво містить значно більше повітря, ніж заморожене. Можна уявити це просто як пінне морозиво. Принаймні, історія 1980-х років, що частково приписується прем’єр-міністру Великобританії Маргарет Тетчер, припускає, що коли вона працювала хіміком-харчовиком, вона допомогла винайти техніку, яка додавала ще більше повітря в м’яке морозиво. М’яке морозиво може складатися здебільшого з повітря, пише  Даніела Галарза для  Eater,  тоді як у «звичайному» морозиві має бути менше 30 відсотків повітря.

Результатом наявності повітря є те, що м’яке морозиво набагато тепліше, ніж звичайне морозиво, пише Роріг. Звичайне морозиво має температуру близько -12 градусів за Цельсієм, а м’яке морозиво близько -6 градусів за Цельсієм. Але вони обоє смачні.

Статті
Як працює фризер для м’якого морозива. Принцип роботи фрізера

Фризер для м’якого морозива – це апарат, який дозволяє приготувати і видати кожну порцію морозива з суміші-напівфабрикату за три-чотири секунди. Вони існують у великому асортименті як апарати для професійного приготування морозива. Але є також невеликі фрізери для закладів, в яких дуже маленькі продажі морозива або для домашнього використання.

Як же працює фризер для м’якого морозива?

Фризер збиває і заморожує спеціально підготовлену суміш на молочній основі для приготування морозива. Одночасно відбувається насичення суміші киснем. Морозиву надається кремоподібна текстура. Завдяки тому, що маса постійно перемішується, в її структурі відсутні кристалики льоду. В результаті виходить ніжний, повітряний та смачний десерт – м’яке морозиво.

Давайте детально дізнаємося про процес приготування м’якого морозива у фризері. Спочатку розберемо основні робочі елементи фрізера, які грають ключову роль у виробництві. А потім всі процеси, які відбуваються всередині.

Основні робочі елементи фризера

  • верхній бункер для напівфабрикату в рідкому вигляді і його зберігання в температурному режимі 2℃ – 8℃, при наявності такої функції;
  • нижній заморожувальний (фризерний) циліндр для заморожування при перемішуванні і насиченні продукту повітрям;
  • помпа для насичення морозива повітрям в заморожувальному циліндрі від 30 до 80%. Наявність у фрізері помпи опціональне;
  • мішалки (шнеки) всередині фрізерного циліндра, можуть бути як пластиковими елементами, так і повністю з нержавіючої сталі, можуть бути з додатковими внутрішніми елементами, скребками і т.д .;
  • група роздачі морозива з кранами від одного до шести кранів і відповідно від одного до чотирьох смаків і двох міксів на одному фризері;
  • компресор один або два, що забезпечують заморозку для приготування або охолодження для зберігання продуктів;
  • мотор з редуктором , один або два, на ремінному з’єднанні або з прямим підключенням між собою, що забезпечуює змішування м’якого морозива під час його приготування;
  • управління фрізера може бути як механічним, тобто найпростішим, так і цифровим з контролем кожної функції і їх налаштуванням на великому екрані рідкокристалічного дисплея.

Принцип роботи фризера

Суха суміш для м’якого морозива готується з водою або молоком, в залежності від рецептури. У рідкому вигляді її наливають у верхній бункер і наповнюють його в межах значень мінімум – максимум, відповідно до інструкції.

Основним елементом апарату є заморожувальний циліндр, усередині якого знаходиться шнек або система бітерів, які збивають суміш і перетворюють її при заморожуванні в морозиво. При включенні фризера в режим приготування в циліндр подається морозиво з бункера зберігання. Температура цієї рідкої суміші для морозива становить близько 4°С, якщо в бункері є функція зберігання і підготовки суміші. Якщо такої функції немає, то суміш подається температури навколишнього середовища. В цьому випадку час першого приготування морозива буде довше ніж могло би бути при наявності охолодження в верхньому бункері.

В цей час включаються мотори, обертаючі мішалки у фризерних циліндрах. Одночасно відбувається поступове зниження температури в циліндрах, що забезпечує замерзання морозива. Таким чином суміш, що надходить в циліндр, заморожується від -10°С до -20°С, збивається і розмішується, наповнюючись повітрям, що дозволяє збільшити об’єм готового продукту – м’якого морозива.

Через 8-15 хвилин фризер автоматично зупиняється, досягнувши заданої консистенції готового м’якого морозива і відповідно він готовий до видачі готового продукту. На виході виходить морозиво вже готове до вживання. У фризері, тобто в бункері для рідкої суміші морозиво може знаходитися не більше 24 годин, якщо немає тієї ж самої функції зберігання або додаткової функції пастеризації. При видачі морозива використовується спеціальна форма, що дозволяє робити наповнення морозивом вафельного стаканчика фігурним, оформляючи його в гострий фігурний і апетитний конус.

При натисканні на один з важелів видачі, знову активується як мотор так і компресор. Замість виданої порції, циліндр знову наповнює суміш з верхнього бункера. Таким чином забезпечується однорідне приготування всієї суміші в циліндрі. Для подачі порції м’якого морозива фризеру необхідно не більше 2-5 секунд. Далі він знову зупиняється в очікуванні нової видачі морозива.

Морозиво і коктейлі, приготовані за допомогою фрізера для м’якого морозива, реалізується безпосередньо відразу після приготування.

Більше дізнатися про фризери для морозива ви зможете в нашій статті Все що потрібно знати про фризери.

Статті
Як вибрати фризер для м’якого морозива? Характеристики фризерів

Щоб відповісти на питання: «Як вибрати фризер?», слід для початку розібратися в характеристиках. Адже саме характеристики впливають на функціонал і особливості апаратів для приготування м’якого морозива.

Характеристики фризерів для м’якого морозива

Тип установки

Одна із базових характеристик фризерів – це тип установки: настільні або підлогові. Настільні фризери мають менші розміри, як правило, в висоту, тому фризери для м’якого морозива, які встановлюються на стіл, завжди менш продуктивні, аналогічних підлогових моделей. Підлогові ж фризери, як правило, мають висоту від 1400 мм і значно продуктивніші настільних і відповідно вони дорожчі.

Кількість смаків (ріжків)

З цього типу характеристики існують такі види фризерів:

  • Фризери з одним краном – видають один смак морозива, у фризері всього один бункер для суміші та один заморожувальний циліндр;
  • Фризери з двома кранами для двох різних смаків м’якого морозива або холодних десертів і мають два бункера;
  • Фризери з трьома кранами для трьох різних смаків м’якого морозива або холодних десертів і мають три бункера відповідно;
  • Фризери з трьома кранами – видають два різних смаки морозива, так як мають два бункера і два заморожувальні циліндри. А центральний кран змішує два смаки, міксуючи їх в одній порції;
  • Фризери з п’ятьма ріжками – видають три різні смаки та 2 мікси.

Чим більше ріжків у фрізера, тим дорожча його вартість.

Наявність помпи

Існують фризери з помпою і без неї. Помпа призначена для рівномірної та стабільної подачі морозива з бункера в циліндр і наповнює морозиво повітрям, від чого його обсяг збільшується на 20-70%.

Помпи у різних виробників бувають різні за конструкцією і за принципом роботи, але при цьому виконують одну і ту ж задачу, як зазначено було вище, але з різною ефективністю.

Найпоширенішою є шестерна помпа, яка встановлюється на італійських брендах фризерів, а також на Spaceman і Icetro. Цей тип помпи, за рахунок механічного обертання шестерень окремим мотором, забезпечує відмінну компресію для циркулювання рідкої суміші морозива і наповнює м’яке морозиво повітрям, тобто збиває його до 70% в обсязі, роблячи смак ніжним і не таким холодним. Вартість однієї такої помпи, при наявності її в комплектації фризера від 900, – до 1500, – євро. На один бункер з циліндром встановлюється одна помпа.

Другий за поширеністю тип помпи – це повітряна помпа. Вона працює від невеликого компресора, який активується в момент запуску двигуна мішалки і проштовхує суміш в циліндр, насичуючи морозиво повітрям на 20-40%. Ці помпи як правило встановлюються на більшості китайських фризерів. Вартість повітряної помпи, при наявності її в комплектації фризера від 100, – доларів. При цьому, помпа встановлюється одна для всього фризера з будь-якою кількістю смаків, а для кожного циліндра встановлюються системи трубочок, по яких повітря надходить під тиском.

Продуктивність

Одна з основних характеристик – властивостей фризера – це його продуктивність. Тут все очевидно, що вища продуктивність апарату, тим дорожче його вартість. Потужність фризера, за його можливості виробляти більшу кількість порцій, регулюється посиленням багатьох вузлів відразу.

Якщо укомплектувати фризер більш потужним мотором або компресором, або і тим й іншим, він не стане виробляти реально більше. Тому, для збільшення кількості продажів за годину, виробники комплектують такі моделі фризерів великим за обсягом заморожуючим циліндром і великим бункером, а також потужнішим мотором і компресором. Це основні елементи, які в комплексі впливають на продуктивність. У свою чергу ці поліпшення тягнуть за собою модернізацію інших електронних вузлів, розмірів фризера для м’якого морозива і т.д. Що в свою чергу суттєво впливає на збільшення ціни таких фризерів.

Необхідно сказати, що діапазон продуктивності у фризерів для м’якого морозива варіюється в таких межах: мінімально від 6 кг/год для одного смаку і максимально до 90 кг/год для трьох смаків.

Функція пастеризації

Це характеристика, яка, в основному, зустрічається на дорогих моделях провідних виробників. Пастеризація вирішує кілька завдань для м’якого морозива.

По-перше, вона надає морозиву іншу якість. Відбувається частково процес гомогенізації: суміш стає більш однорідною і поліпшеною в структурі, зменшується ступінь неоднорідності жирів і випаровується волога. В результаті виходить однорідне морозиво, ніжне на смак і тягуче, якого хочеться їсти багато і від якого отримуєш неймовірне задоволення як від справжнього десерту.

По-друге, пастеризація вбиває бактерії, і тим самим подовжує термін зберігання морозива та робить його безпечним для вживання, а це дуже важливо.

По-третє, що не менш важливо для власників барів і ресторанів, які мають фризери, опція пастеризації продовжує термін роботи фризера без його мийки до 14 днів з гарантованим результатом хорошої якості морозива та дотримання суворих санітарних норм. А це досить важливий фактор, так як фризер без пастеризації потрібно мити і піддавати санітарній обробці кожні три дні. Для цього ж потрібно відволікати багато операційного часу і ресурсів, кожен раз забезпечуючи якісну мийку і санітизацію за допомогою спеціальних засобів.

М’яке морозиво, вироблене на фризері з функцією пастеризації, може по праву бути визнаним найкращим м’яким морозивом і похвалитися відмінною якістю, за умови використання якісної суміші для гарячого приготування.

Тому, якщо зважити всі за і проти, то фризер з патеризацією, при його значно вищій вартості, принесе вам набагато більше прибутку і швидше окупиться, не вносячи масу трудовитрат, фінансових ресурсів і ризиків.

Ось кілька фризерів для м’якого морозива, які мають таку функцію: корейський ICETRO ISI-161TH та інші моделі які ви можете легко відфільтрувати по властивості пастреізація в нашій категорії фризерів для м’якого морозива.

Функція зберігання

У фризерах, які мають функцію зберігання, можна не тільки залишати суміш в нічний час на зберігання. Але також і в спекотну пору доби використовувати цю корисну функцію для збереження суміші протягом дня. Апарат для морозива підтримує необхідну температуру всередині бункера зберігання рідкої суміші – напівфабрикату, що не дозволяє їй зіпсується.

Звичайно ж ця функція пов’язана з додатковим збільшенням вартості фризера для м’якого морозива, але збільшення ціни виправдано, тому що несе економію коштів і часу для власників джелатерій, кафе, барів і готелів, які мають фризери.

Виробник

Основними країнами, в яких виробляють фризери, іноді дуже відомі в усьому світі, це Італія, США, Корея, Австралія і Китай.

Світовими лідерами у виробництві фризерів для м’якого морозива безперечно є італійські компанії. Frigomat і Carpigiani – одні з провідних італійських брендів. Вартість їх продукції на порядок вище, адже купуючи такий фризер, ви можете бути впевнені, що апарат прослужить вам десятки років. Весь цей час виробляючи морозиво відмінної якості, демонструючи стабільну і тиху роботу, не потребуючи ремонту і як результат примножуючи і зберігаючи ваші кошти. А після 15 років використання і 100-кратної окупності ви зможете ще продати ваш вживаний фризер початківцям, як мінімум за 20% від його роздрібної вартості.

Якщо ви хочете дізнатися як взаємодіють всі ці характеристики і на що впливають, прочитайте нашу статтю Як працює фризер для м’якого морозива.

Який фризер потрібен вам

Не всім підприємцям потрібен найпотужніший і укомплектований усіма можливими опціями фризер. В першу чергу, необхідно розрахувати прохідність місця продажів і відповідну йому передбачувану кількість продаваних порцій. Після цього підібрати відповідну продуктивність фризера м’якого морозива, яка необхідна саме під ваші завдання. При цьому, фризер повинен мати запас продуктивності на перспективу зростання і можливість впоратися з піковими навантаженнями, при продажу в найбільш активний час і години, коли може вибудовуватися черга.

Необхідна продуктивність фризера залежить від того, де він буде встановлений і яке навантаження планується на нього зробити. Якщо це місце з великою прохідністю людей, таке як пляжна зона, набережна, торговий чи розважальний центр і аналогічні, то тут потрібен потужний і продуктивний фризер. Який би не змушував довго стояти в черзі покупця, міг запропонувати кілька смаків і легко розвантажити напливи запитів морозива, навіть при двох – трьох операторах – барменах. Пам’ятайте, що продуктивність фризерів для м’якого морозива з системою водяного охолодження завжди вище від повітряного охолодження і працює від трьох фаз – 380 вольт на 20-50%. Інша справа, чи є можливість підключитися до такого джерела живлення і отримати можливість працювати з водою в точці продажу.

Щоб нести такі навантаження і виробляти якісне морозиво, що є однією з найважливіших складових успішного бізнесу, краще не економити і придбати надійний високоякісний апарат, який позбавить вас від проблем з ремонтом і не коректною роботою. Вартість такого фризера можна буде швидше окупити, за рахунок його високої працездатності і якісного морозива. Не доведеться переживати за ремонти, замовлення запасних деталей, раптові зупинки і простої устаткування в сезон або питання з якістю одержуваного продукту. Чим вище якість фризера, тим більшу суму потрібно на нього витратити, тому що такі машини створюються з високоякісних матеріалів і це завжди виправдовує такі витрати, так як приносить високі прибутки і примножує ваш капітал.

Який фризер вибрати для бізнесу

Більшість тих, хто тільки починає свій бізнес, вважають за краще купувати більш дешеві китайські фризери для м’якого морозива або вживані фризери. Безумовно, в ситуації, коли обмежені можливості при старті – це вихід із ситуації і вже можна почати продажі. До того ж малі кошти, вкладені в бізнес, можна і швидше повернути. Але, як правило, ці фризери дуже вимогливі до ремонту і обслуговування. До того ж дуже важливо мати можливість замовити відповідні запчастини швидко, щоб не втрачати час. Дуже часто на старі фризери більше 30 років виробники не мають можливості підтримувати наявність запчастин на них. Ще гірше, коли на недорогий китайський фризер не опиниться елементарних запчастин для підтримки його роботи.

Тому, важливо при виборі фризера враховувати багато інших факторів, крім функціональних можливостей і опцій фризера для м’якого морозива. Наприклад, наявність сервісної підтримки і витратних запчастин в Україні, можливість замовити індивідуальні запчастини під замовлення для вашого фризера, наявність інструкції українською мовою або відеоінструкції для використання, догляду та технічного обслуговування, мийки фризера, наявність необхідних коштів для догляду і санітизаціі, а також витратних засобів, як харчове мастило, яке потрібно використовувати після кожного миття на основні сальники фризера.

Як показує практика, всі власники бізнесу, які використовують фризери для м’якого морозива, якщо купують спочатку недорогі фризери, то обов’язково, переконавшись в прибутковості продажів на морозиві, переходять на дорогі, а значить продуктивні та стабільні машини, котрі примножують доходи і позбавляють від втрат і проблем.

Статті
Все що потрібно знати про фризери. Як вибрати фризер для морозива

Морозиво – це улюблений холодний десерт всіх без винятку і перебільшення людей. Але діти особливі поціновувачі морозива, якби не батьки або контролюючі їх дорослі, вони б їли морозиво весь день і відчували би себе щасливими. Сучасні технологічні рішення дозволяють створювати різні види, смаки та форми морозива.

Таким інструментом для приготування будь-якого типу морозива є спеціальні апарати, іменовані фризери. У нашій статті ми постараємося розглянути все про найрізноманітніші професійні фризери для морозива, які виробляють різні види морозива, але тільки не індустріального типу. Тобто в нашому прицілі будуть всі можливі фризери для морозива, які використовують ресторани, кав’ярні, джелатерії, бари, готелі, фаст-фуди та інші форми бізнесу і підприємництва в сфері громадського харчування і сервісу.

Що таке фризер для морозива?

Все фризери мають ключове призначення – заморозку сировини для морозива до температури від -4 ℃ до -30 ℃. При цьому деякі, а це найпоширеніші типи фризерів для м’якого морозива і для джелато забезпечують активне перемішування морозива під час заморозки, насичуючи його повітрям і перетворюючи в однорідну в’язку масу неповторних ласощів. При цьому фризери постійно підтримують готовий продукт в стані готовому до видачі. Не дивлячись на постійне поповнення новими порціями напівфабрикату, в заміну виданим порціям в вафельний ріжок, паперовий стаканчик або піалу. А фризер для морозива gelato готує одну але більшу порцію в обсязі від двох до шістнадцяти кілограм морозива протягом 6 – 15 хвилин за один цикл.

Вартість і окупність фризера для морозива

Фризери для морозива, якісні, які забезпечать високу якість морозива, прослужать тривалий час без ремонту, стабільно працюючі в будь-яких умовах і без зупинок, мають високу на перший погляд ціну. Але так як сам бізнес на морозиві має дуже високу рентабельність, то навіть найдорожчі з професійних фризерів, наприклад з ціною близько п’ятдесяти тисяч євро, можуть окупиться дуже швидко. Термін такої окупності в залежності від вартості інвестицій і щоденних продажів, може статися як за один сезон так до двох трьох сезонів при менш активній прохідності точки продажів. У будь-якому випадку вкладення капіталу у фризер при правильному використанні стратегії продажів морозива, є дуже успішним бізнес заходом.

Історія створення

История создания фризераТрохи про історію створення фризерів. Вперше машину для охолодження продукту – фризер сконструювала американка Ненсі Джонс в 1846 р. Конструкція цієї машини була досить простою: велика ємність (відро), до якої була прикріплена ручка. На цій ручці надітий циліндр, в якому знаходилася суміш. Цей циліндр, при повороті ручки, обертався в холодному середовищі (лід + сіль), завдяки чому суміш замерзала досить швидко. Вперше ідея виробництва обладнання для виготовлення морозива – фризера була запатентована в 1834 р американцем Джоном Перкіном.
История мороженого

У 1860 р французький інженер Фердинанд Каре створив і запатентував першу в світі абсорбційну холодильну машину. У вигляді холодоагенту використовувалася тверда та рідка сировина. У 1864 р Фердинанд удосконалив свій винахід і вперше в якості холодоагенту використовував аміак. Серійно виробництво фризерів почалося в другій половині ХIХ століття.

Зараз фризери для приготування морозива виробляють в багатьох країнах світу, вони можуть відрізнятися призначенням виду морозива, параметрами, функціями, дизайном, вартістю, але топ світовими виробниками є італійські бренди Frigomat і Carpigiani. Фризери виробляють багато компаній у всьому світі.

Види фризерів

Фризери для м’якого морозива

Фризери для м’якого морозива – найпоширеніший вид фризерів. Обумовлено це тим, що м’яке морозиво у формі фігурного конуса – це один з давніх і улюблених всім тип морозива, яке:Приготовление мягкого мороженого на фризере

  • видається на вимогу за 3-4 секунди;
  • вимагає знаходження фризера в місці продажів;
  • готується у вас на очах наповнюючи вафельний стаканчик;
  • вимагає від виробника продукту одного лише фризера в місці продажів.

Фризери для м’якого морозива мають серед виробників найбільшу пропозицію і відповідно більший асортимент і різновид з різноманітністю опцій.

Фризери для джелато

Приготовление джелато на фризереФризер для джелато може перебувати віддалено, тому морозиво gelato, потребує лише морозильної вітрини в місці для його продажу, що кардинально відрізняється від принципу роботи фризера для м’якого морозива. Завдання фризера для джелато – зробити морозиво з необхідною кількістю смаків в гастроємності від 2-х до 5 кг і далі цей продукт може бути доставлений по мережі закладів або точок продажів і не бути пов’язаним з самим фризером. Тому фризерів для джелато продається менше, аніж фризерів для м’якого морозива.

Наприклад, якщо мережа закладів громадського харчування, що має в одному місті 8 закладів, вирішить поліпшити свої продажі в весняно-літньо-осінній сезон, додавши в асортимент м’яке морозиво, то для реалізації проекту потрібно буде 8 фризерів для м’якого морозива. У разі вибору виробництва і продажу gelato, тієї ж мережею закладів, їм потрібен буде лише один продуктивний фризер для джелато. Правда, для приготування, зберігання та успішних продажів правильного gelato, необхідно придбати крім фризера цілу лінію обладнання, що забезпечує не тільки вірність традиціям але й високу якість і стабільність готового продукту, а як результат успішний продаж з високою прибутковістю.

Фризери для смаженого морозива

Фризери для смаженого морозива мають зовсім недавню історію розвитку. Якби ви до 2010 року задали питання спеціалісту в області холодних десертів і професійного обладнання, то прямої відповіді з рекомендацією фризера для смаженого морозива не отримали б. Крім того, регіони поширення ці фризери мають також обмежені, а почалося їх створення і просування в Азії. У Європі ви не зустрінете й сьогодні цей тип фризера як в пропозиціях виробників так і в пропозиціях готового продукту з такого типу фризера в закладах громадського харчування.

Фризери для морозива ескімо

Фризери для попсайкл порційного морозива також мають територіальну приналежність. Ці машини вважаються родом з Мексики і Бразилії, але виробляють їх також багато в Китаї.

Бренди фризерів

Фризери для морозива не настільки поширене обладнання як, наприклад, кавоварки, але виробляють його у багатьох країнах світу. Основними країнами, в яких є ряд виробників відомих в світі це Італія, Сполучені Штати Америки, Німеччина, Корея, Австралія, Мексика, Бразилія, Індія та Китай. Світовими лідерами у виробництві фризерів як для м’якого морозива так і для gelato, безперечно є італійські компанії. Одними з провідних брендів є італійські Frigomat і Carpigiani, які мають більш ніж 50-ти річний досвід в будові та розвитку технологій для морозива на найвищому рівні.

Ось далеко не повний список основних брендів, які виробляють і продають своє обладнання для морозива на міжнародному ринку: Carpigiani, Frigomat, Gel Matic, Bovo, Cattabriga, Coldelite, Telme, Corema, Mark, Kälte-Rudi, Staff, Promag, Ice Tech, Innova, Technogel, Valmar, Bravo, Icetro, SPM, Spaceman, Electro Freeze, IceFreshMatic, Taylor, Stoelting, Brullen, Oceanpower, Unisnow і багато інших відомих компаній виробників. Ряд компаній продають також фризери від інших виробників, але зі своїм брендом, це досить поширена практика, особливо з китайськими фризерами.

Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop